2) POUZE INSPIRACE a foto z pracovního stolu :-)

19.04.2023

Původně jsem plánovala honit Vás už po všech šicích čertech, ale došel mi Style-vil a nová výztuha dorazila dnes odpoledne --- od té doby tedy kutím, měním a tak dále ..... a nechci vydat závazná prohlášení, dokud nebude i zipový pás. Máte tak do pátečního večera ještě jenom pokoukáníčko. A že jsem večer slíbila, tak ho nechci rušit. Snad mi tedy odpustíte, že je pouze inspirace. 

Mám prošito na PELLON FLEXFOAM one sided fusible (jednostranně zažehlovací) --- riskla jsem koupit v Polytexu celou roli, přiznám se, protože šiju hodně projektů na Style-vil a už jsem nešťastná z jeho nešťatné šířky, kdy věčně nemám velké kusy, ale kupu malých a pak vymýšlím projekty horem dolem malé. No jo, ale batoh z kategorie drobeček není, takže nezbylo, než zase nakupovat. A viděla jsem, že je zmíněná výztuha široká 150 cm. Když jsem šílenou cenu za metr zvážila, pak i cenu za roli, k tomu hory doly svého šití, došlo na tu roli. Ještě jsem googlovala u Američanek, co ony na to a mnohé, že Style-vil nikdy více, že tohle super. Tak tím jsem do té role dostala odvahu. 

A pecka - ZAŽEHLÍTE LÁTKU A ŠIJETE JAKO ŠIRÓNKY. :-)) Prošev se tak šil bez špendlíků i skřipečků, navíc jsem si narýsovala linky už na vyztuženou plochu ...... nádhera. I prostírky z Pepitty příště prošiju na to. V podstatě nevidím důvod kupovat ještě Style-vil. Kdyby nějaká látka reagovala na výztuhu blbě, využiju její nelepivou stranu. Ale zatím jsem díl i zmuchlala, zpátky nažehlila ... maximální spokojenost. Tak to je reference z bojiště. Je ta výztuha nepatrně slabší než Style-vil, mám pocit. I to mi přišlo fajn. Ale je možné, že se mi to zdá díky tomu prošití. Jestli je tam rozdíl, tak malý a nebo může vzniknout díky žehlení, kromě toho prošívání. Každopádně - role vyjde na 4,5 tis. Šílené peníze, co si budeme povídat. Ale tedy nelituji ani omylem. Naopak. Jsem ráda. Už jsem byla z toho Style-vilu a jeho nešťastné šířky na pepku. Při počtu projektů, které odšiju, je to pak drahá legrace, když věčně zbývají nepotřebné kusy. 

Tak uvidím, co budu hlásit po došití batůžku. Poreferuji. Tak i proto nezačínejte. Třeba koupíte taky metr (mají i po menších kusech než roli).