3) VNITŘNÍ ZÁDOVÁ KAPSA / Vy stále jenom sledujete dění, já šiju :-))

22.04.2023

Zatímco Vy užíváte jara, doufám, já šiju. V tuhle chvíli zipový pás, ale jinak jsem se dneska "vykousla" s kapsou na fotu. Přála jsem si vystouplou, prošívanou, jednoduchou ......... a nakonec se tak podařilo a bojovala jsem jenom s rozměry (na fotu třetí kapsa dne! :-)) a snahou maximálně postup zjednodušit, aby byl hravě pochopen. Jsem tak v časovém skluzu, ale spokojená, že kapsa vyšla. 

Je ušitá jenom jako OBDÉLNÍK LÁTKY (mám prošev) sešití s vnitřkem lícem na líc k sobě, pak protočit atd. Klasika. A pak tomu narýsujete 3 cm od boků i dna linky, v těch kapsu přeložíte, přeložené hrany dle instrukcí šikovně prošijete do jisté vzdálenosti od dna a pak s tím hurá na vnitřní hlavní díl. Vy už navíc budete vědět, jak daleko kapsu od boků i dna, takže jenom špendlíte a šijete. Blbina, k tomu na celé jedno odpoledne, než jsem se trefila a našla cestu, jak to stvořit jenom z obdélníku bez bočních dílů, ale stálo vztekání se za to. Máme kapsu, do které hravě naházíte kupu věcí, aniž je rvete mezi zádové díly, kde by obtěžovaly Vaše záda. A k tomu je to pěkný detail, myslím. :-)) 

Budu šít dál, ať je v pátek i batůžek i návod. Vy určitě ještě počkáte a já budu dávat do placu něco, co už je komplet odzkoušené, vyměřené, se spotřebou atd.