PAPÍROVÉ HVĚZDY pro šicí hvězdy

19.12.2022

Občas mezi šitím došlo i na jiné žití. Na den přesně po 13 měsících tak vytahuji z archivního klobouku ZÁVĚSNÉ PAPÍROVÉ HVĚZDIČKY. V mini provedení na stromeček, jinak především k zavěšení do oken. 


Rozměr: dle délky papíru; právě DÉLKA papíru podmiňuje velikost hvězdy. Proto jsou tak oblíbené TAPETY. A dokonce si myslím, že by se Vám na všechno vánoční lepení vyplatilo koupit někde i třeba jenom hodně lacinou tapetu (mívají v papírnictvích, v OBI apod.; stačí bílá - nejlépe VLIESOVÁ - snáší skvěle sklady, opětovnou manipulaci, předělávky a tak všelijak :-). Jinak lze použít docela běžný kancelářský papír, nejlépe A3, ale na malé hvězdy stačí i A4, pevnější balicí papír, barevné školní papíry apod.

PRVNÍ HVĚZDIČKU STVOŘTE dle mého návodu; později zkusíte jiné délky a výšky papírů i šířky skladů. 

Proužek papíru (mám tapetu) 8 x 45 až 50 cm (mám přesně 48 cm) naskládejte do harmoniky. Šířka skladů 2,5 cm (později můžete ŠÍŘKU SKLADŮ MĚNIT, BA I DÉLKU A VÝŠKU PAPÍRU):


Harmonika by byla. Následuje 2. KROK: 


3. KROK: Správně byste měly v tuto chvíli protáhnout skrze dírky provázek nebo silnější nit, ale osvědčilo se mi udělat tak až později. Poskočíme tedy dál a k provázku se vrátíme o chlup později. 

4. KROK: SLEPENÍ ZAČÁTKU A KONCE HARMONIKY. Lze použít jakékoliv lepidlo (Herkules, vteřinové apod.) nebo oboustrannou lepicí pásku (na velké hvězdy doporučuji DISPERZNÍ LEPIDLO PATEX WOOD extra a k němu široký plochý štětec). Na malou hvězdičku (včetně této naší) stačí oboustranná lepicí páska. Ať už je to jakýkoliv "lep", držte jej 5 až 6 mm od okraje jedné hrany harmoniky (blíž k její zadní straně, ne při okraji vnější/pohledové strany harmoniky/hvězdy; viz hned první foto níže).PRO INSPIRACI: JINÉ MÍRY, STEJNÝ POSTUP 

Ruku do ohně za míry nedám, odpočítávám je podle fotografií po více než roce dle logiky vzniku hvězdiček. Nemáte ale jak udělat chybu. Vždy jde udělat o sklad více, méně, zastřihnout příliš dlouhé cípy apod. 

Užijte si hvězdy pro hvězdy - pro Vás!