PAPÍROVÉ KOULIČKY

19.12.2022

Papírové vánoční kouličky chytly za srdce nejméně třetinu BlogKLUBU školního roku 2021/22. Tak kéž tak po 13 měsících potěší návod pro radost i další duše jinak zašité mezi látkami. 


MATERIÁL:

Opravdu jakýkoliv papír (mám zase tapety, ale lze i obyčejný kancelářský papír, barevný školní papír, pevnější balicí papír, občas lze rozstříhat hezké sáčky, když jsou dost vysoké apod.). SKVĚLÝ JE SCRAPBOOKOVÝ PAPÍR, který má obvykle krásnou i druhou stranu, tj. kouličky pak nejsou uvnitř pouze bílé. Na jednu kouličku střihněte (lze i patchworkovým řezákem): 6 PROUŽKŮ PAPÍRU 1,5 cm šířka x 21 až 24 cm délka (nejkulatější kouličky mi vznikly z 23 cm - zřejmě optimální míra / na fotu výše horní koulička; z délky papíru 21 a 22 cm mi vznikly "lampiónky"/placatější kouličky; přidala jsem jim střapečky a nakonec jsou to taky hodně pěkné ozdoby, tak nechám volbu na Vás a dostupném papíru).

DRÁTEK (na jednu kouličku cca 13 cm) - nejlépe vyproste v květinářství, ale mívají i v OBI a mnohdy i v běžném papírnictví. Může být i hodně slabý stříbrný drátek (ten mívají v květinářstvích i ke koupi). Lze nahradit prošíváním jehlou a nití, ale nejde to tak expres rychle jako s tím drátkem, takže nakonec jsem i já, původně odpůrce drátku, proštrachala sklep, kde by se nějaký prevít našel). Teď kolem svátků mívají drátky na špulce v květinářstvích běžně. Mám silnější zahradnický drátek (zřejmě babiččin na rajčata :-))).

K drátkou doporučuji do party elektrikářské nebo šperkařské či jiné drobnější kleště. Případně pevnější pinzetu. I ta je lepší než pouze dva prsty.

Kleště nebo jiný "cajk" na děrování papíru.

KORÁLKY - jakékoliv, skrze které dostanete nachystaný drátek. Na každou kouličku 2 korálky.

Toužíte-li ještě i po střapečku, pak pletací přízi, vyšívací bavlnku nebo kupované střapečky (mívají ve Stoklase).