S milovanou dogou Kristýnou v malé dílně s velkým bordelem. :-)
S milovanou dogou Kristýnou v malé dílně s velkým bordelem. :-)

KONTAKT: 

Ivana Havelková
e-mail: ivana.havelkova@gmail.com 
tel.: 724 486 110 (pro rychlejší reakci doporučuji e-mail; telefon často propojuji s kamerou, kterou přes něj ovládám a vypínám zvonění)
SÍDLO: Horymírova 1258, Roudnice nad Labem, 413 01
PRO PSANÍ DO SCHRÁNKY přímo domů: Cítov 434, 277 04 Cítov


Vítejte v mé virtuální dílně, která v sobě nese kořeny mnoha desítek časopisů MARINA a MARINA QUILT i pozdějších opět několika desítek časopisů už pod názvem PEPITTA. Má cesta šicím světem se tak započala už v roce 2010, kdy hobby šitá tvorba čítala v rámci světa pouze pár tvůrců, stejně jako designových bavlněných látek, jejichž "plenky" uvěříte spíš. Od roku 2011 pořádám i on-line kurzy, ve kterých jsem taktéž jeden z průkopníků. Dnes už se tomu jenom těžko věří. Během těch mnoha let se to často i těžko žilo, protože změny, pro které dnes zpochybňujeme průkopnictví kohokoliv v čemkoliv, museli průkopníci přežít - často na pokraji lidských sil a rezignace na život. Patřím k těm šťastnějším. K lidem, kteří za všech okolností hledají naději. 

Letmo popsaná letitá a trnitá cesta, ale i náročné životní kotrmelce (především mrtvice manžela), dramatické zdražování a další "substance" ovlivňující Pepittu, vždy přinášeli a určitě ještě i do budoucna přinesou i pracovní změny. Nejnověji: končí se tisk časopisů a voňavé Pepitty nahrazují od roku 2023 ELEKTRONICKÉ ČASOPISY (PDF na Váš e-mail). Abych ale neošidila poctivý projekt o trvalou hodnotu, rozesílám v prosinci 2023 na adresy čtenářek KNIHY zahrnující všech 60 projektů elektronických časopisů daného roku a něco málo dárků pro ještě zářivější úsměvy navíc. Nenahraditelnou vůni tištěných časopisů tak supluje daleko krásnější soubor, protože s rukou na srdce - kniha byla a vždy bude více než časopis. Změna z donucení doby, ale nakonec díky Bohu za změny, ke kterým nás doba nutí. Mě navíc nutí vydat postupně svou práci i v angličtině, na což se tuze moc těším i kvůli svým dcerám, protože věřím, že naučím-li je vidět možnosti i za hranicemi naší malé země, budou svobodnější. A svoboda je dar, který nejvíc hledáme a oceníme, když se vytrácí. Nic pro mě. :-) 

Trošku lítostivou změnou je uzavření letitého komunitního klubu www.pepittaklub.cz, ale jsem přesvědčená, že dělám správně, chci-li Pepittu posunout dál, vyšetřit čas i na PDF návody, předem natočené kurzy a bonusy do kurzů, které se nově od ledna 2023 konají na www.pepittakurzy.cz. 

Toliko ve zkratce k duši za Pepittou, kterou jsem pro cestu za sebou hrdě a ráda, i když za tu špetku pýchy vděčím až nedávné mrtvici mého muže, která semlela rodinu "vzhůru nohama" a přiměla i širší rodinu k reakcím, které nás všechny obnažily natolik, že jsem musela uvěřit zase jenom sama na sebe.  A možná i ráda, i když tu mrtvici jsme si mohli odpustit. :-) 

Strašně nerada se fotím a roky nechodím před kameru. Tak aspoň jeden úsměv z jara 2022, ať pro Vás nejsem jenom návod. :-)
Strašně nerada se fotím a roky nechodím před kameru. Tak aspoň jeden úsměv z jara 2022, ať pro Vás nejsem jenom návod. :-)

A tak se těším se na život i na všechny duše, které do mého příběhu ještě přinese. A Vám děkuji, že jste to právě Vy! Na vteřinku nebo i dlouhé roky. Za obojí upřímné díky. Kvůli sobě i mnoha dalším tvůrcům, které svou přízní podporujete. Ve světě šití je každá koruna pětinásobná dřina, ale hlavně pětinásobný čas. I nejdrobnější projekt sestavíte, nafotíte a sepíšete za cca 15 hodin bez pauz, nepředvádíte-li zrovna ojedinělý výkon jednou za dva roky, abyste tvrzení vyvrátili. Kvalitní tvorba tak na pozadí skrývá mnoho času, který v radost přetvoříte ve skutečnosti pouze vy - švadlenky, které dobrý návod rády proměníte ve svůj úsměv, přikrášlíte o své jedinečné oko pro barvy a detaily. Vzpomenete-li na toto mé tvrzení, nezapomenete i na foto své práce. Věřte mi, všechny tvůrce návodů, kteří jsou o tu jedinečnou radost z ušité práce ochuzení, potěšíte. Nemáte tušení jako moc! 

Nezbývá než si přát, abyste pro své úsměvy chodily rády i sem, do virtuální Pepitta dílny. 

MĚJTE TU U MĚ KRÁSNÝ ČAS


P.S.: Mnohé píšete, co chystám. Po 12 letech v šicí dílně hlavně trošku žít, i když něco málo pracovních snů mám.  Nerada bych je zakřikla v jejich počátcích, ty s nadějí na naplnění už vůbec ne. Tak jenom ve zkratce - přestěhováním se z Roudnice do Cítova se nám změnil život zejména o zahradu a keramickou dílnu, kterou jsem mohla konečně pořídit, manželovi o příležitosti ve stavebnictví, které přišly, když už nevěřil, že přijdou. Mnoho nových možností ladíme za chodu a mezi prací na všech frontách do průniku, který zajistí v příštích letech rodinu a současně poskytne dostatek času na nejromantičtější sen našeho dávno ztraceného mládí, ve kterém bychom jednou rádi dožili - pracovní název: MONETOVA ZAHRADA. A více až za pár let, kdy se otlačená kolena promítnou do kousku krajiny, prvních fotografií a prvních úsměvů pro veřejnost. Kdo ví, třeba malý pestrobarevný ráj inspiruje další v životě ztracené jedince a najdou svůj horizont, za který už se nevydají, protože jsou příkořím a dřině navzdory šťastní tam, kde jsou. Jako Monet ve své zahradě. 

AKTUALIZACE NA KONCI ROKU 2022: Já bych mohla naplánovat sedět doma a stejně by mě přejel autobus, takže všechno jinak a neumím říct jak. :-)) Vím jistě jenom tolik, že dokud mám děti, muže a sama sebe, je všechno absolutně v pořádku a je pořád z čeho se radovat a na co se těšit. Tak uvidíme, jaký to bude příběh dál. Určitě Vám o něm tu a tam písnu do elektronických Pepitt, které mi dávají možnost nežít nikde "natištěná" desítky let, protože co řeknu dneska, neplatí za týden a já přesně kvůli tomu roky do časopisů nepíšu dříve oblíbené fejetony a sloupky.   

Monet, 1926, Giverny. Jak málo stačí, aby něčí příběh změnil celý náš život!
Monet, 1926, Giverny. Jak málo stačí, aby něčí příběh změnil celý náš život!
Na počátku všeho krásného je Bůh. Včetně nás. A na cestě ke konci "nás" je počátkem všeho dobrého vášeň. Mám to štěstí vztekat se na dny i roky bez vášně tak dlouho, dokud nerozžehnu nový oheň. Prokletí i to nejlepší, co umím.
Na počátku všeho krásného je Bůh. Včetně nás. A na cestě ke konci "nás" je počátkem všeho dobrého vášeň. Mám to štěstí vztekat se na dny i roky bez vášně tak dlouho, dokud nerozžehnu nový oheň. Prokletí i to nejlepší, co umím.

Nejdůležitější pod čarou, abych chránila soukromí svých dcer. Ale musím to sem připsat - že jsou všemi a vším, pro koho a co žiju, hnací motor mého pracovního světa, důvod žít. Kdyby mě měl přeci jenom přejet ten autobus doma na gauči a znamenalo to štěstí mých dcer, budu ho třeba i řídit. :-) To jim vděčím za srdce plné lásky, kterou lze rozdávat skrze práci dál.