Blog/neblog, spíše návody nebo doplňkové výklady k časopisům, uvádím-li v návodu, že něco najdete právě tu. 

Z časových důvodů neotevírám pod články komentáře, ale nestyďte se napsat na ivana.havelkova@pepitta.cz, potřebujete-li radu ke zdárnému cíli. Potěší i fotografie ušité práce (připište, mohu-li ji u návodu zveřejnit, připsat Vaše jméno nebo přezdívku aj.). 

PDF NÁVOD ke stažení zdarma. Drobnost pro všechny culíkaté princezny a vlasaté panenky.

Vánoční nebo jarní zvoneček XL (cca 15 cm) - po prosincových svátcích a před jarem ideální projekt. :-) Ale vánoční byste šili zase nadšeně a na jarní zapomněli, zatímco takto se nějakých modrofialových třeba dočkám. Užijte si šití!

Papírové vánoční kouličky chytly za srdce nejméně třetinu BlogKLUBU školního roku 2021/22. Tak kéž tak po 13 měsících potěší návod pro radost i další duše jinak zašité mezi látkami.

Občas mezi šitím došlo i na jiné žití. Na den přesně po 13 měsících tak vytahuji z archivního klobouku ZÁVĚSNÉ PAPÍROVÉ HVĚZDIČKY. V mini provedení na stromeček, jinak především k zavěšení do oken.

Moje nejoblíbenější varianta houbičky. Maličké jsou skvělé na stromeček, ale tato velká stačí i jenom jediná a jsou doma Vánoce. :-) Chtěla jsem ji zařadit i do knihy nebo na USB, ale nemohla jsem tu potvoru za žádnou cenu nalézt, tak máte-li knížku, přidejte ji na USB teď, jinak je tu samozřejmě k dispozici všem. UŽIJTE SI ŠITÍ!

Říj 18

HYGGE QUILT

ŠITÍ KE STAŽENÍ: Od ledna 2020 postupně vznikající návod zdarma, který zpestřil jinak placený Folk Artový klub toho roku. A říkám to proto, že jsem tím pádem návrhem a postupně zveřejňovanými bločky zpříjemňovala další program, nikoliv sestavovala (a hlavně nešila) quilt. Ten z mé myšlenky vytáhly až daleko šikovnější holky, které se pochlubily na...